Karib-tenger kalózai szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow 2hwlov9
Welcome!
Üdvözlünk téged/titeket, A Karib-tenger kalózai szerepjátékos oldalán. Az oldalon temérdek cannon karakter mellett, keresett karakterek is megtalálhatók. Persze ötletszerűen megalkotott saját karakterek jelentkezését is szívesen vesszük. Legyél kalóz, kapitány, polgár, kuruzsló, örömlány, kannibál, misszionárius vagy katona, esetleg szirén, a lényeg, hogy kreatív légy! Az oldal az ismert filmsorozatra épül, mégis egy-egy újítással. Aktív adminok, és remek hangulat vár majd rátok! Az oldal 2013. május 9-én nyitotta meg kapuit. (AZ OLDAL TELJES TARTALMÁT CSAK A REGISZTRÁLT TAGOK TEKINTHETIK MEG! )
Staff

Elisabeth Swann
Admin
profil

pm


Angelica Teach
Admin
profil

pm



Facebook csoportunk
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow 95d4c7b8dd3cca3ec55475d5b5cb655c_thumb
Csatlakozz hozzánk a Facebook-on is!



Kiemelten keresett

Philip Swift
Misszionárius
Karakterlapja















Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (20 fő) Vas. Május 12, 2013 4:00 am-kor volt itt.
Chat
Legutóbbi témák
» Keresem a ...
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeKedd Ápr. 01, 2014 10:04 pm by Angelica Teach

» The Originals FRPG
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeSzomb. Dec. 28, 2013 11:55 pm by Vendég

» Arrow FRPG
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeSzomb. Dec. 28, 2013 11:54 pm by Vendég

» Avarian Világa FRPG
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeHétf. Okt. 07, 2013 6:07 am by Vendég

» The Mortal Instruments
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeKedd Okt. 01, 2013 6:22 am by Angelica Teach

» Asgard- Where the gods live
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeSzomb. Aug. 31, 2013 2:08 am by Jack Sparrow

» Watson lovasfarm
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 4:45 am by Angelica Teach

» Hírek
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeVas. Aug. 25, 2013 4:01 am by Angelica Teach

» Hattyúk Tava és tópart
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeCsüt. Aug. 22, 2013 9:58 am by Nedra Pierce

» Társalgó
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeCsüt. Aug. 22, 2013 6:46 am by Richard Weston

Top posters
Admin
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_lcap Elisabeth Swann & Jack Sparrow Voting_bar Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_rcap 
Elisabeth Swann
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_lcap Elisabeth Swann & Jack Sparrow Voting_bar Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_rcap 
Angelica Teach
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_lcap Elisabeth Swann & Jack Sparrow Voting_bar Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_rcap 
Nedra Pierce
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_lcap Elisabeth Swann & Jack Sparrow Voting_bar Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_rcap 
Richard Weston
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_lcap Elisabeth Swann & Jack Sparrow Voting_bar Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_rcap 
Brandon Brightmore
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_lcap Elisabeth Swann & Jack Sparrow Voting_bar Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_rcap 
Solomon Blackheart
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_lcap Elisabeth Swann & Jack Sparrow Voting_bar Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_rcap 
Jack Sparrow
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_lcap Elisabeth Swann & Jack Sparrow Voting_bar Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_rcap 
Edward Teach
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_lcap Elisabeth Swann & Jack Sparrow Voting_bar Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_rcap 
Alice Doll
 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_lcap Elisabeth Swann & Jack Sparrow Voting_bar Elisabeth Swann & Jack Sparrow Vote_rcap 

Megosztás
 

  Elisabeth Swann & Jack Sparrow

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Elisabeth Swann
Admin

Elisabeth Swann

✡ Tartózkodási hely : Mikor, hol...
♦ Hozzászólások száma : 119
♦ Join date : 2013. May. 07.

 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeSzer. Május 29, 2013 5:10 am

Ide kerülnek Elisabeth és Jack múltbéli játékai
Vissza az elejére Go down
Elisabeth Swann
Admin

Elisabeth Swann

✡ Tartózkodási hely : Mikor, hol...
♦ Hozzászólások száma : 119
♦ Join date : 2013. May. 07.

 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeSzer. Május 29, 2013 6:23 am




Jack Sparrow & Elisabeth Swann




1736-ot írunk, s én rémálomból felriadva ébredek. Megint. A nyakamban lógó kalózmedál hidegen tapadt gyorsan süllyedő és emelkedő mellkasomra. Hátamra gördülök, és az ágyam mellett lévő gyertya lángját kezdem el vizsgálni, miközben az álom minden egyes pillanata újra lejátszódik az elmémben. Az élőholt legénység Jack és a többi nyamvadt kalóz, s köztük Will is. Lord Cutler Beckett üldözőbe vesz minket, s a Davy Jones-sal karöltve a Gyöngy ellen megy.
Lassan felülök az ágyban, s a ruhám alá rejtem a medált. Elhúzom a függönyt, s rájövök, a Nap már valószínűleg órák óta uralja az eget, a probléma csupán az, hogy hatalmas felhők tornyosultak elé. Kora nyári nap volt a mai is, akárcsak a tegnapi, így a hőmérséklet egész nap kellemetlen párás időt sejtetett. Teendőim azonban fele akkora arányban voltak, mint amennyire szerettem volna, hogy kitöltsék napom. Úgy döntöttem, egy gyors reggelizés után kicsit kiszellőztetem a fejem. Miután megvoltam a reggeli, felszaladtam a szobámba, s hajamat kontyba fogva egy fekete kalap alá rejtettem. Férfias fazonú inget kerestem, majd egy egyszerű vászon nadrágot öltöttem magamra, és egy rövidebb hosszú ujjú zakófélével koronáztam meg egyszerű gúnyám.
Amikor kiléptem az ajtón, az eső valósággal elöntötte az utcákat. A kocsis valósággal nem is láthatott meg a kapu előtt állva, s ezt kihasználva elsurrantam apám ablaka alatt, és mit sem törődve a ténnyel, hogy bőrig ázom, lassan szeltem végig az utcákat. Utam nem tartott soká, a helyi ivóban kötöttem ki. A kocsmárosné hangosan ordibált az egyik vendéggel, míg mások kártya és kocka játékot játszva herdálták el pénzüket. A levegőben terjengő olcsó alkohol szaga és a koszos hajók csürhéjének jellegzetes szaga keveredett, s aki még soha nem érzett ilyet, az valószínűleg rosszul lesz tőle. Egy-két részeg matróz nekem jött, de továbbra sem féltem a helyzettől. A pisztoly, ami nálam volt, valószínű használhatatlan lett a vizes puskapor miatt, de akadt még egy tőröm és egy kardom, amivel bátran megvédtem volna magam. Élőholtakkal volt már dolgom, egy-két iszákos aligha okozna nagyobb megmérettetést. Az utcán továbbra is hömpölygött az eső, s hangosan dörgött. Az ajtótól viszonylag távol, egy üresen álló asztal mellé ültem, miután intettem a csaposnak, hogy hozzon egy kupica sört. Gondolataim megannyi különböző dolgon keringtek, s csak arra lettem figyelmes, amikor jellegzetes hangszínnel és akcentussal megszólal egy férfi, nem messze tőlem. Kalapom alól kipillantottam, s ugyan csak fél szemmel néztem az illetőre, még így is tudtam, hogy a sors megint ellenem játszik, s összefonja utam Jack Sparrow-val. Tekintetem lesütve néztem az asztalon lévő korsóra, melyben az olcsó ital ott bűzölgött. Észre se vettem, amikor fintor nélkül számhoz emeltem azt, és kortyoltam belőle egyet.
A mellettem lévő asztalnál épp Beckett neve hangzott fel, mire tekintetem felkaptam, és egyenesen Jack-el találtam magam szemben. Remek, még ez hiányzott ide.
-Jack.-nézek rá, majd távozásra készen felállok, és kihasználva egy részeg imbolygását, kicsit meglököm azt, s így az az asztalra borulva keresztezi a Jack és a köztem lévő utat. Fizetés nélkül kiviharzok az ivóból, és egyenesen a sikátorok felé veszem az irányt. De nem vagyok elég gyors, a hátam mögül újra hallom, ahogy az ismerős hang a nevemen szólít. Szívem vadul kalapál, s nem tudom eldönteni, hogy ennek a találkozásnak örülök e vagy nem. Az eső alább hagy, majd megáll, de ruhám így is tocsog a víztől. Kalapom azonban rendületlenül fejemen van, így legalább hajam megóvja a vizességtől.


Vissza az elejére Go down
Jack Sparrow
Kapitány

Jack Sparrow

✡ Tartózkodási hely : ahova a tenger sodor
♦ Hozzászólások száma : 14
♦ Join date : 2013. May. 20.

 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeSzer. Május 29, 2013 7:05 am

Ez is csak egy csapadékos, korai nyári nap. Hol is tölthetné el a kalóz a maradék szabadidejét, mint egy ivóban. Lehet, hogy ez tőlem már megszokott, hisz általában egy kocsmában múlatom az időt. Ez ma sem volt másképp. Tengettem a napom, s közben vedeltem a rumot. Eszembe jutott egypár kaland is, melyekben részem volt életem során. Eszembe jutott a kis Will Turner, na meg persze a bájos Elisabeth kisasszony. Csak ültem a kocsma egyik székén, s a poharamba kortyoltam. Megízleltem a rozsdaszínű nedűt, majd élvezettel lenyeltem.
Az ajtó hirtelen nyikorgására lettem figyelmes. Belépett, egy matróznak tűnő alak, bár annak túl tiszta volt. Csak egy valakit ismertem, aki ilyen tisztán öltözött. Csak nem épp ilyen matrózos ruhába.
-Elisabeth.
Mondtam halkan, majd felálltam helyemről, s az ismerős nő felé vettem az irányt. Nem volt könnyű a sok részeg közt átveretni, bár mikor már ott álltam előtte, kicsit meglepődtem. A drága hölgyemény, rezzenéstelen arccal kortyol bele a keserű sörbe.
-Szia Elisabeth.
Csak köszönni tudtam neki, hisz amint meglátott elviharzott. Ki tudja miért. Lehet, hogy pont azért, mert érez valamit irántam, vagy az is lehet, hogy csak kerülni akar engem. Utána mentem, majd a sikátorban utol is értem őt. Egy féloldalas mosoly volt az arcomon. Egyre közelebb lépkedtem hozzá.
-Ne fusson el. Miért rohan el a jó Jack Sparrow kapitány elől? Elisabeth, ez nem vall magára.
Mondom neki hangosabb hangon, amíg nem jutok oda egészen hozzá.
Mikor oda értem, végig mértem az elázott lányt.Szemöldököm felhúztam, majd egy kacér mosoly társaságában szóltam hozzá, lágy hangon.
- Elisabeth, ez a ruha nem áll jól magának. Vagy egy rendes ruha, vagy semmi. Ha jól tudom, a kabinomban viszont nins ruha.
Jegyeztem meg, majd furdalt a kíváncsiság, miért volt ő ott az ivóban. Torkom megköszörülöm, majd ráveszem magam, hogy megkérdezzem.
-Mit keres, egy ilyen bájos teremtés, egy bűzös kocsmában?
Kérdetem, majd vártam a válaszait, hisz tényleg nem értettem, miért volt ott. De, biztos volt valami oka rá.
Vissza az elejére Go down
Elisabeth Swann
Admin

Elisabeth Swann

✡ Tartózkodási hely : Mikor, hol...
♦ Hozzászólások száma : 119
♦ Join date : 2013. May. 07.

 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 7:14 am




Jack Sparrow & Elisabeth Swann




Jelen pillanatban a zuhogó esőn kívül semmi problémám nem volt. Egészen addig, míg a keserű sör mellé még egy keserű élményben volt részem. Megjelent Jack, akire aligha voltam kíváncsi. Gyorsan fel is pattantam a helyemről, és keresztülvágtam a lebujon.
Nem volt szerencsém, hiába siettem, gyorsan utolért. Megállok, veszek egy nagy levegőt, majd szembefordulok vele.
-Jack, honnan tudod, hogy nem vall rám? Azt hiszed ismersz? Ugyan kérlek.-nézek szemeibe, s egészen közel lépek hozzá. Szemeim izzanak a méregtől, amit irányába táplálok, halovány bőröm még inkább sápadtnak tűnik, ahogy az esőcseppek visszatükrözőnek róla.
Jack-el való kapcsolatom soha nem tartozott a kedvenc ismeretségi kapcsolataim közé. Ha nem is szándékosan, inkább megrögzötten vesztette el a Gyöngyöt, s az élőholt legénységgel egyetemben az ex kapitány sem tartozott a kedvenc kalózaim közé.
-Gondolom nincs más elhalaszthatatlan dolgod, így nem fogsz magamra hagyni egy ilyen helyen.-mosolyodom el gúnyosan, s mikor megjegyzést tesz külsőmre, felvonom egyik szemöldököm. Egy kalózokkal teli kocsmába, és sikátorba aligha sétálhatok hosszú, abroncsos szoknyában. Bár még így is tisztább vagyok a többségnél.
-Ha van, ha nincs úri hölgyhöz méltó ruhád, akkor sem tervezem veled ezt a beszélgetést hosszúra nyújtani. -jegyzem meg, na nem mintha érdekelne, hogy pont Ő milyennek tartja a külsőm. Nem azért öltöztem fel minden nap, hogy bárkinek örömet okozzak vele.
-Pontosan azt keresem erre, amit te magad. Tudod a bűzös kocsma, és az olcsó keserű sör kevésbé taszít már, mint réd. De a rum...Tudod, mit gondolok a rumról.-megjegyzésem kissé pimasz, de pontosan tudjuk mind a ketten, hogy már rég nem csak az a kislány vagyok, aki fél a kísértethistóriáktól. Túl sokat láttam már a tengeren, hogy egy ilyen rongy alaktól megriadjak. Nyakamban megcsillan az arany, s a bőrömhöz tapadó fehér ing alatt is érzem a hideg, nyirkos fém tapintását.
-Na és Jack...Te mit keresel a rumon kívül? Vajon ha a tájolót a kezedbe adnám, ki tudnám deríteni, mi is hajtott ide?-érdeklődöm tőle bár a megütött hangnem nem túl kedves tőlem.


Vissza az elejére Go down
Jack Sparrow
Kapitány

Jack Sparrow

✡ Tartózkodási hely : ahova a tenger sodor
♦ Hozzászólások száma : 14
♦ Join date : 2013. May. 20.

 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeVas. Jún. 09, 2013 7:07 pm

Végig hallgattam Elisabeth mondandóját, majd csak egy félmosolyt toltam felé, s mellé álltam. Nem igazán tud megsérteni a gúnyos megjegyzéseivel. Mivel a fránya kalapomat megint valahol elhagytam, így eláztam egy kicsit. Persze az eső végett, s nem a sok rum végett.
- Elisabeth, ez tény hogy nem vall magára.
Válaszoltam neki a magam módján. Mivel nem volt más dolgom épp, ezért még jól is jött, hogy ide vonzotta valami, hisz így nekem sem kell egyedül lennem. Mr. Gibbs társaságát sem unom annyira, viszont ő valahol részegen fekszik gondolom én.
- Ebben nem téved. Nem fogom magára hagyni, már csak azért sem, mert a drága tájolóm ott van magánál. Mivel úriember vagyok, ezért még nem is kérem vissza.
Mondtam neki egy kis iróniával a háttérben.
- Nem akarok tolakodó lenni, viszont egy szárazabb helyen nem lenne jobb beszélgetni? Eléggé esik az eső, ha nem vette volna észre.
Hogy én mit keresek itt? Jó kérdés, magam sem tudom. Hisz ha van egy kis időm, minden ok nélkül egy kocsmában tengetem azt el. Hisz egy kalóznak nincs is csábítóbb, mint a jó rum. Mint minden kalóz, én is azt szeretem magamon kívül a legjobban. Na és persze a drága Gyöngyöm. A Gyöngyömet mindig valaki ellopja tőlem. Kivételesen most meg van.
- Ó drága Elisabeth, mit gondol a rumról? Bár azok után, hogy a szigeten tüzet csinált vele, nem igazán biztatók a gondolataim ezzel kapcsolatban. Viszont lehet, hogy azóta megkedvelte a rumot?
Kérdeztem tőle, majd a mosoly teljesen lefagyott az arcomról, mikor megláttam a jó régi tájolóm. Barna szemeimet rá szegeztem, s szívem hevesen kezdett dobogni.
- Elisabeth, nem akarok tolakodó lenni önnel. Viszont ha megkérhetem, akkor adja vissza a tájolóm.
Jelentettem ki, sőt inkább utasítottam őt, hogy adja ide nekem.
-Elisabeth, tulajdonképpen nem titok miért jöttem ide. Történelmesen ez a hely adja a világ legjobb rumját. De ez meglepi?
Kérdeztem kíváncsiskodva, s le sem tudtam venni a szemem a tájolómról, ami a kezében volt. Kellett nekem a tájolóm. Hozzám tartozott.
Vissza az elejére Go down
Elisabeth Swann
Admin

Elisabeth Swann

✡ Tartózkodási hely : Mikor, hol...
♦ Hozzászólások száma : 119
♦ Join date : 2013. May. 07.

 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimePént. Jún. 14, 2013 8:35 pm




Jack Sparrow & Elisabeth Swann




Gúnyos megjegyzéseim aligha ütötték szíven, s ezzel én is tisztában voltam. Inkább az bosszantott, hogy nem tudom kihozni a sodrából, Ő viszont szinte minden beszélgetésünk alatt eléri, hogy ingerülté váljak.
-Mi lenne, ha nem az én jellemvonásaim tárgyalnánk meg? Kicsit felszínes témának tartom ha erről szeretne beszélgetést lefolytatni.-jegyzem meg egykedvűen, s mivel nem tartom magam egy elemezhető dolognak, jobban örülnék, ha a témát más irányba indítanánk el. 
Nem féltem, hiszen néhány részeges kalózon kívül aligha akadt erre más veszedelmes személy. S mivel a rum inkább altat, és bódít, mintsem felráz, és éberré tesz, így még inkább az én javamat szolgálta az az egy kortynyi keserű sör is.
-Jó megállapítás Jack. A tájoló nálam van. Egyenlőre. De miből gondolod, hogy nem adom vissza neked? Miért vagy benne olyan biztos, hogy őrizni fogom, és nem adom oda Will-nek?-teszek fel egy egyszerű, ámbár elgondolkodtató kérdést, hiszen úgy vélem mérlegelnie kellene a lehetőségeket. Ha Will megkapja, eljuthat az apjához, én viszont talán soha többé nem látom viszont őt. Ezt  a kockázatot viszont minden bizonnyal nem fogom vállalni.
-A tenger sem épp száraz, magának már hozzá kellett volna szoknia, hogy ázik. Ahogy látom, a kalapját megint elhagyta valahol.-hiába minden próbálkozásom, még saját magamnak is szórakoztató, hogy megpróbálok valahogy kihúzni nála csupán egy kis gyufácskát. 
Néhány hónapja vagy éve elképzelhetetlennek találtam, hogy egy kalóz társaságában töltöm el időm egy részét, ráadásul egy kalózhajón, a rumvedelő csürhével karöltve. Az meg, hogy Port Royal sikátoraiban beszélgessek eggyel, és meneküljek ki egy kocsmából, még inkább elképzelhetetlen volt.
-Tudja jól, hogy mit gondolok. Rongy emberré teszi még a legtisztességesebb férfiakat is.-tárom fel elméletem, na nem mintha eddig nem tudhatta rólam, hogy ez a véleményem.
-Viszont igen jól ég, s ennek köszönhetően nem ragadtunk ott azon az ásónyomnyi szigeten.-fejezem be gondolatmenetem, s egyben emlékszem vissza arra a napra. Még szerencse, hogy a szeszcsempészők épp elég üveget hagytak maguk után.
-Tudja, a modora sose tartozott a kedvenc tulajdonságaim közé. Bár, ha jobban belegondolok, akkor nincs egy olyan tulajdonsága sem ami megfogott volna egy kicsit is. A tájolót visszakaphatja, ha köt velem egy alkut.-ajánlom fel, s tudván az alku megszeghető, nem fűzök sok reményt a dologhoz.-A tájoló a magáé lehet, cserébe azt kérem, hogy ha tudja hol lehet Will apja, akkor se mondja el neki. Nem indulhat a nyomába, mert annak mind a ketten tudjuk jól, mi lenne a vége. Megértette Jack?-nem fenyegetőztem, csupán értékeltem volna a diszkrécióját ez ügyben. 
Kérdésemre, hogy mit keres itt, érdekes választ kaptam, s az igazat megvallva meglepett ez a fajta válasz. 
-Ennyi? Csak ezért jött? Többre számítottam.-vonok vállat, majd az égbe emelem tekintetem, ahonnan kisebb cseppekben esik már csupán az eső. 
-És, hol hagyta el a Gyöngyöt? És ne próbáljon meg hazudni, pontosan tudom, hogy Barbossa kezében van a legénységgel együtt. Megint.-érdeklődöm tőle, hiszen oly kevés alkalom volt, mikor a hajó valóban az ő kezében volt, és nem máshol és más irányítása alatt hánykolódott a tengeren. 

Vissza az elejére Go down
Jack Sparrow
Kapitány

Jack Sparrow

✡ Tartózkodási hely : ahova a tenger sodor
♦ Hozzászólások száma : 14
♦ Join date : 2013. May. 20.

 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeHétf. Jún. 17, 2013 5:39 pm

Meghallgattam a nőt, majd egy kacér mosolyt toltam a képemre, hisz megtehetem. Az eső kezdett elállni, s a kocsmából csak úgy özönlöttek ki a részeg marhák. Még jó, hogy én bírom az italt.
- Nos. Megállapításom szerint, nem fogja oda adni a tájolót Willnek, hisz akkor az megmutatná neki az utat az apjához. Túl félti maga Mr. Turnert ahhoz, hogy csak úgy a kezébe nyomja, az én tájolóm. Csak úgy mellesleg.
Közöltem megállapításom, s neki dőltem a sikátor kőfalának, hisz jobb dolgom úgy sem volt. Majd jött az alku téma. Mennyire utálom az alkut. Én kössek alkut egy nőszeméllyel, aki tüzelő anyagként használta el a rumomat.
- A kalapom  Gyöngyön van a kabinomban. Talán ha nem égeti el a rumot, akkor is kijutottunk volna arról a szigetről.
Nagyon jól tudja Elisabeth, hogy a gyengeségem a rum na és persze a Fekete Gyöngy.
- Ms. Swann nézze, tudja  jól, hogy alkut kötni nem igazán szeretek. De mivel már hiányzik a tájolóm, ezért érezze megtisztelve magát bele megyek. Oda adja a tájolóm, s én nem szólok Willnek apja hol létéről. Magam sem hiszem el, hogy ebbe belemegyek.
Még ő sem hiheti el, hogy tartani fogom a szavam. Kalóz vagyok az Istenit. Nem a becsületről vagyok híres. D nem baj, higgye csak azt, hogy nem szólok Williamnek.
- Igen, tudom meglepő ezt hallani, viszont csupán ezért vagyok itt. Na és persze Mr. Gibbset keresem. Biztos megint részegen fekszik valahol.
Vallottam be, majd ellöktem magam a faltól, s Elisabeth mellé álltam, majd végig néztem rajta, s ismét megszólaltam.
- Nem, nem. A Gyöngy az én tulajdonomban van, Barbossa csak vigyáz rá, amíg én a száraz parton iszom a rumot.
Magam sem találhattam volna ki jobb mesét, hisz tény, a Gyöngy nincs nálam, viszont fog nekem kelleni, már csak azért is, mert a Gyöngy hozzám tartozik.
- Tulajdonképpen hol van Will?
Kérdeztem, hisz szükségem van valakire, aki segít vissza szerezni a hajóm. Ki lenne erre legalkalmasabb, mint Will Turner? Bár, hogy segítsen, először meg kell találnom őt.
Vissza az elejére Go down
Elisabeth Swann
Admin

Elisabeth Swann

✡ Tartózkodási hely : Mikor, hol...
♦ Hozzászólások száma : 119
♦ Join date : 2013. May. 07.

 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeSzer. Jún. 19, 2013 1:56 am




Jack Sparrow & Elisabeth Swann




Tudtam, hogy a kalózokkal kötendő alkuk többsége felesleges szócséplés csupán. Biztosítékot semmi sem nyújtott, s mivel a szó is elszáll, s jelen esetben a papírra írtak sem teljesültek volna, így szükségem volt valamire. Valamire, ami egyfajta kapaszkodót nyújthat eme kínos s számomra feszengést okozó helyzetből. 
Szem forgatva elmosolyodom.
-Először is. Annak az esélye, hogy kijutunk arról az ásónyomnyi szigetről egy volt a millióhoz.-hangom kissé emelkedetten hathat, de tudtam igazam van. Arról a szigetről aznap az én ötletem miatt jutottunk ki. S ha nem is ismeri el, ennek több jó következménye van. 
-Másodszor pedig. Tudom jól, hogy az alkunak vajmi kevés hasznát veszem, hiszen betartására nincs biztosítékom. De ha csak egy kicsi jóindulat is szorult rum áztatta, mocskos lelkedbe, akkor megteszed értem ezt. Tudhatod, hogy Davy Jones nem az a fajta, aki vendégszerető és meghív ötórai teára. De szerintem ezt pont neked nem kell bemutatni.-jegyzem meg, mintha nem én tehettem volna, hogy felfalja az a szörny. Bár ha jobban belegondolok, nem hiába cselekedtem úgy, ahogy. Még él, és tettemnek köszönhetően én is. 
Az alku felesleges, de tisztában voltam vele, hogy hazudik a Gyöngyről és Gibbsről. 
-Ne nevettess. A hajó kapitánya jelen állás szerint minden bizonnyal Barbossa. A hajón pedig van épp elég rum, hogy az alja néppel együtt a nap felét ivással töltsd. -  jegyzem meg, hisz tudom jól, milyen az a hajó. Akárcsak a kapitányai. Mocskos, büdös s ezen felül -ami a kapitányokra nem vonatkozik-, még gyors is. Az egyik leggyorsabb. 
Egy könnyed mozdulattal nyúlok barna nadrágom zsebébe, s húzom elő a tájolót. 
-Hátha ez segít megtalálni az elveszett hajód. Vagyis ahogy te mondanád : elveszett hölgyed szívét, vagy szíved hölgyét.-nyújtom át az iránytűt, ami talán soha nem mutatott északra. 
-Értékelem az érdeklődést... De őszintén szólva aligha tartozok neked beszámolóval vele kapcsolatban. Azt viszont elárulhatom, jelen pillanatban nincs itt.-mondom, majd egy részeg elindul felénk, és egyenesen a lábam elé zuhan. A kocsmából kiszűrődő zajból ítélve akadt a helységben egy kis nézeteltérés, s ahogy szokott lenni, mindenki ott üti a másikat, ahol éri. 
Elkapom tekintetem amikor megpillantok egy katonát. Lassan elindulok az ellenkező irányba, de amikor az egyik sikátorból átérnék a másikba, előttem terem két katona. Szinte automatikusan nyúlok kardomért, s rántom elő azt a hüvelyéből. A pengék fémes zaja visszaverődik a magas falakról, s az ereszek csöpögő hangjával igen különleges hanghatást kelt. Az egyik katonát a vállán éri pengém, s egyenruhája percek leforgása alatt lesz vérfolt tarkított. 


Vissza az elejére Go down
Jack Sparrow
Kapitány

Jack Sparrow

✡ Tartózkodási hely : ahova a tenger sodor
♦ Hozzászólások száma : 14
♦ Join date : 2013. May. 20.

 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeCsüt. Jún. 20, 2013 5:27 pm

A tájolóm. Jó volt újra kezemben tudni, hisz most már megtalálhatom a Gyöngyöm. Kikaptam Elisabeth kezéből a féltett kincsem, majd egy kacér mosollyal köszöntem azt meg neki. Én aztán pontosan tudom, milyen Davy Jones vendég szeretete.
- Nos, Ms. Swann, ha memóriám nem csal, akkor nem én szerettem volna bekerülni Davy Jones börtönébe, hanem maga volt szíves oda bilincselni a hajóhoz. De még mindig itt vagyok, hisz tőlem nem lehet csak úgy megszabadulni, hisz én vagyok Jack Sparrow kapitány.
Mondtam neki, majd arra lettem figyelmes, hogy jönnek Port Royal katonái. Megforgattam szemeim, a tájolót a megszokott helyére akasztottam, majd Elisabeth után futottam, hogy segítsek neki leszámolni az őrökkel. De azt be kell vallanom, a harc nem épp rám vall, szóval csak az végett segítek neki, hogy mondja meg hol van Will.
- Csak emlékeztetném önt, hogy a Gyöngy az én szívem hölgye.
Jelentettem ki, majd egy egyszerű mozdulattal kardot ragadtam, s én is elkezdtem küzdeni a katonákkal, viszont ez így nem fog menni, hisz többen vannak mint mi. Rögtönöznöm kell valamit.
- Elisabeth, ha segítek önnek legyőzni ezeket a marhákat, akkor ugye tudja, hogy jön nekem egyel.
Okítottam ki, majd elkezdtem agyalni, hogy hogyan is juthatunk ki élve a sikátorból. Gondolkodj Jack, gondolkodj.Bár a én inkább csak rögtönözök, de mindig jól sül el.
Vissza az elejére Go down
Elisabeth Swann
Admin

Elisabeth Swann

✡ Tartózkodási hely : Mikor, hol...
♦ Hozzászólások száma : 119
♦ Join date : 2013. May. 07.

 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeKedd Júl. 02, 2013 7:53 pm




Jack Sparrow & Elisabeth Swann




Pontosan tudtam, hogy most sem kerülhetem el a szemrehányást, amiért voltam olyan önző, és a Gyöngy árbocához láncolva próbáltam meg megmenekülni. Nekem sikerült, neki nem. De mégis itt áll, s mint a mellékelt ábra is mutatja, a börtönből meg lehet szökni, persze némi szenvedéssel azért járhatott.
-Bocsáss meg, hogy fontosabbnak tartottam a saját életem, mint a tiéd. tudod, a kalózoknak van egy olyan rendkívül jó tulajdonságuk, hogy mindig azt nézik, hogy nekik mi kedvez. Önző voltam, de nem volt más választásom. S mint látszik, járulékos veszteség senkit nem ért. Bár téged igen. De az önhibádon kívüli, mellékes dolog, hogy nem tudsz vigyázni a hajódra, s folyton folyvást szem elől téveszted.-jegyzem meg kissé pimaszul, egy mosollyal az arcomon.
Bajban voltam, nem is akármekkorában. A katonák érkezése aligha jót jelent rám nézve, s volt egy olyan sejtésem, hogy Beckett keze megint csak benne van a dologban.
Futni kezdtem, de nem volt menekülési útvonalam, körbevettek minket. Jack utánam sietett, amit voltaképp furcsálltam, hiszen inkább menekülni szokott.
-Ez azt hiszem nem a legalkalmasabb pillanat eldönteni, hogy a Gyöngy a te szíved hölgye e vagy sem. Egy kicsivel nagyobb gondunk is van.-mondom, miközben az egyik katonát a hasán éri kardom, s vére gyorsan beszínezi kék egyenruháját. Ahogy eldől, magával sodor két másik katonát is, de még így is maradt épp elég.
Valahogy éreztem, hogy a segítségért fizetséget vár, bár ez aligha jelenthetett jót irányomba. Elpillantottam a tőlem balra eső sikátorba, ahol sötét volt, s ha jól gondoltam, a végén van a Port Royal alatt húzódó csatorna egyik nyílása.
-Van egy ötletem.-mondom, s az első adandó alkalommal kitörök a katonák fogságából, földöntve vagy öt egyenruhást. Rohanni kezdek, s ahogy közeledek a kiszemelt hely felé, úgy kezdem el érezni, a bűzt, ami terjeng a levegőbe a nyílás közelében.
Megragadom a rácsot, s bár nem volt túl könnyű, épp nehéznek sem mondtam volna. A katonák nem láthattak, hát hangos zajjal eldobtam a rácsot, s a csali bevált. A parancsra rohanni kezdtek a katonák, s egymás után léptek be a förtelmes szagú csatornába. A sötétbe húzódva figyeltem, s amikor a parancsnok is belépett, előugrottam a sötétből, és rohanni kezdtem a kikötő felé.
-Gyerünk Jack, szedd a lábad.-fordulok vissza, miközben igyekszem nem elvágódni a kockakövekkel kirakott sötét sikátorban.


Vissza az elejére Go down
Jack Sparrow
Kapitány

Jack Sparrow

✡ Tartózkodási hely : ahova a tenger sodor
♦ Hozzászólások száma : 14
♦ Join date : 2013. May. 20.

 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitimeVas. Júl. 07, 2013 7:29 pm

Mivel sokan voltak a katonák, így egy ötleten agyaltam, de Elisabeth megelőzött. Nem vagyok csúcsformámban, ez most már tény. Leszúrtam egy-két katonát, majd mire Elisabethre pillantottam volna, ő már a sikátor végéből szólt hozzám.
Oda futottam hozzá, majd a Gyöngyöt kerestem, de nem láttam sehol. Úgy néz ki, megint elhagytam. De ez kit lep meg?
-Nos, Ms. Swann vissza térve az előzőekre. Igen, minden kalóz azt nézi, hogy neki mi a jó, viszont maga miatt kellett megszöknöm abból a börtönből, s így még jobban magamra haragítottam Davy Jonest.
Mondtam neki, bár kissé közömbös volta a hangom, hisz a világ 99 százaléka haragszik rám, valami végett. Ez vagyok én.
- Most merre megyünk? Megmondja nekem, hogy hol van William? Habár, nem muszáj elárulnia, hisz nálam van már a tájolóm.
Dicsekedtem egy kicsit neki, majd körbe néztem, hogy nincsenek- e itt katonák, de egyenlőre tiszta volt a terep.
- Akkor, mihez fog most kezdeni? Jön velem, vagy vissza megy a giccses palotájába?
Kérdeztem őt, hisz érdekelt mik a céljai, viszont azt még mindig nem mondta meg, mit keresett a kocsmában. Akkor is kiderítem.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




 Elisabeth Swann & Jack Sparrow Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elisabeth Swann & Jack Sparrow    Elisabeth Swann & Jack Sparrow Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Elisabeth Swann & Jack Sparrow

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Jack Sparrow Kapitány
» Elisabeth Swann alkotásai és képajándékai
» Elisabeth szobája

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Karib-tenger kalózai szerepjáték  :: Alternatív játékok :: A múlt-