Karib-tenger kalózai szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Mocsár és erdő 2hwlov9
Welcome!
Üdvözlünk téged/titeket, A Karib-tenger kalózai szerepjátékos oldalán. Az oldalon temérdek cannon karakter mellett, keresett karakterek is megtalálhatók. Persze ötletszerűen megalkotott saját karakterek jelentkezését is szívesen vesszük. Legyél kalóz, kapitány, polgár, kuruzsló, örömlány, kannibál, misszionárius vagy katona, esetleg szirén, a lényeg, hogy kreatív légy! Az oldal az ismert filmsorozatra épül, mégis egy-egy újítással. Aktív adminok, és remek hangulat vár majd rátok! Az oldal 2013. május 9-én nyitotta meg kapuit. (AZ OLDAL TELJES TARTALMÁT CSAK A REGISZTRÁLT TAGOK TEKINTHETIK MEG! )
Staff

Elisabeth Swann
Admin
profil

pm


Angelica Teach
Admin
profil

pm



Facebook csoportunk
Mocsár és erdő 95d4c7b8dd3cca3ec55475d5b5cb655c_thumb
Csatlakozz hozzánk a Facebook-on is!



Kiemelten keresett

Philip Swift
Misszionárius
Karakterlapja















Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (20 fő) Vas. Május 12, 2013 4:00 am-kor volt itt.
Chat
Legutóbbi témák
» Keresem a ...
Mocsár és erdő Icon_minitimeKedd Ápr. 01, 2014 10:04 pm by Angelica Teach

» The Originals FRPG
Mocsár és erdő Icon_minitimeSzomb. Dec. 28, 2013 11:55 pm by Vendég

» Arrow FRPG
Mocsár és erdő Icon_minitimeSzomb. Dec. 28, 2013 11:54 pm by Vendég

» Avarian Világa FRPG
Mocsár és erdő Icon_minitimeHétf. Okt. 07, 2013 6:07 am by Vendég

» The Mortal Instruments
Mocsár és erdő Icon_minitimeKedd Okt. 01, 2013 6:22 am by Angelica Teach

» Asgard- Where the gods live
Mocsár és erdő Icon_minitimeSzomb. Aug. 31, 2013 2:08 am by Jack Sparrow

» Watson lovasfarm
Mocsár és erdő Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 4:45 am by Angelica Teach

» Hírek
Mocsár és erdő Icon_minitimeVas. Aug. 25, 2013 4:01 am by Angelica Teach

» Hattyúk Tava és tópart
Mocsár és erdő Icon_minitimeCsüt. Aug. 22, 2013 9:58 am by Nedra Pierce

» Társalgó
Mocsár és erdő Icon_minitimeCsüt. Aug. 22, 2013 6:46 am by Richard Weston

Top posters
Admin
Mocsár és erdő Vote_lcapMocsár és erdő Voting_barMocsár és erdő Vote_rcap 
Elisabeth Swann
Mocsár és erdő Vote_lcapMocsár és erdő Voting_barMocsár és erdő Vote_rcap 
Angelica Teach
Mocsár és erdő Vote_lcapMocsár és erdő Voting_barMocsár és erdő Vote_rcap 
Nedra Pierce
Mocsár és erdő Vote_lcapMocsár és erdő Voting_barMocsár és erdő Vote_rcap 
Richard Weston
Mocsár és erdő Vote_lcapMocsár és erdő Voting_barMocsár és erdő Vote_rcap 
Brandon Brightmore
Mocsár és erdő Vote_lcapMocsár és erdő Voting_barMocsár és erdő Vote_rcap 
Solomon Blackheart
Mocsár és erdő Vote_lcapMocsár és erdő Voting_barMocsár és erdő Vote_rcap 
Jack Sparrow
Mocsár és erdő Vote_lcapMocsár és erdő Voting_barMocsár és erdő Vote_rcap 
Edward Teach
Mocsár és erdő Vote_lcapMocsár és erdő Voting_barMocsár és erdő Vote_rcap 
Alice Doll
Mocsár és erdő Vote_lcapMocsár és erdő Voting_barMocsár és erdő Vote_rcap 

Megosztás
 

 Mocsár és erdő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Admin
Admin

Admin

✡ Tartózkodási hely : Mindenhol ott van! :)
♦ Hozzászólások száma : 119
♦ Join date : 2013. Apr. 29.

Mocsár és erdő Empty
TémanyitásTárgy: Mocsár és erdő   Mocsár és erdő Icon_minitimeHétf. Május 06, 2013 10:36 pm

Mocsár és erdő
Vissza az elejére Go down
https://karibtengerkalozai.hungarianforum.com
Vendég
Vendég

avatar


Mocsár és erdő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár és erdő   Mocsár és erdő Icon_minitimeVas. Május 12, 2013 1:23 am

Nem, még nem mentem világgá, sajnos. Úgymond még nem volt rá lehetőségem, illetve felkészületlenül nem is volna tanácsos elindulni egy olyan hosszú útra, amit én terveztem. Hogy mi tart vissza? Nos, először is; nem tudok járni. És ha úgy vesszük, ez éppen elegendő indok ahhoz, hogy egy kicsit még csiszoljak a tervemen. Tehát miután elbúcsúztam a többi sziréntől, a mocsár felé vettem az irányt, azzal a céllal, hogy majd itt a szárazföldön tanulok meg járni. Szép gondolat, nemes elhatározás, de a kivitelezés… egyelőre siralmas. Már három egész napja próbálkozom, és egyelőre csak azt sikerült elérnem, hogy ne botoljak el a saját lábamban. Lábam… milyen furcsa így gondolni a végtagjaimra, mik egykoron még uszonynak számítottak. Egykoron; pontosabban néhány nappal ezelőtt.
Meg kell hagyni, ahhoz képest, hogy még sosem próbáltam meg járni, egész ügyesen csinálom. Persze néhány nap alatt még nem fogom tökélyre csiszolni ezt a jártasságomat, és a futás reménye az jelen pillanatban még egy távoli álomnak tűnik. Ettől függetlenül nem adom fel, és nem nyugszom, míg el nem érem a célomat. Nagyon elszánt vagyok, és történjék bármi, nem fogok lemondani az álmaimról. Az sem érdekel, hogy a többiek ostobának néznek, és igazából nem is értenek. Azt hitték, hogy megbolondultam, amikor kijelentettem, hogy elhagyom őket az emberi létért. Természetesen, mint ahogyan az várható is volt, Tamara akadt ki a legjobban. De majd megbékél idővel, legalábbis nagyon remélem.
Egyébként elképzelhető, sőt biztos, hogy valami nincs rendben velem – bár ezt én már a kezdetektől fogva így éreztem –, hiszen minden téren annyira más vagyok, mint a nővéreim. Nem kezdem el sorolni, mert végül is már mindegy, de példának okáért itt van egy gondolat, ami már régóta nem hagy nyugodni; miért vagyunk képesek a szárazföldön járni? Vagyis miért van nekünk lábunk, ha úgy akarjuk? Hogyan lehetünk egyáltalán erre képesek, hogy csak úgy átváltoztatjuk az uszonyunkat? Erre minden sellő képes, nem csak én, de vajon miért? Őket ez a gondolat sohasem foglalkoztatta, engem viszont annál inkább. Noha ők ezt nem is szándékozzák kihasználni, mégis ez egy olyan tény, amit nem hagyhatunk figyelmen kívül. Mi van, ha okkal lettünk így teremtve? Lehet, hogy egészen más céllal jöttünk erre a világra, minthogy hajósokat mészároljunk. Tamara mindig azt felelte erre a kérdésemre, hogy azért vagyunk képesek átváltozni, hogy a szárazföldön is tudjunk vadászni. De ennek semmi értelme. Ezzel már megzavarjuk a természet rendjét. Mert azt még megértem, hogy meg kell védenünk az otthonunkat, ezért megtámadjuk azt, aki erre hajózik. Viszont a szárazföldre minek merészkednénk ki? Hiszen az már nem a mi territóriumunk, ráadásul az ő elmondása szerint még veszélyes is. Tehát nekem ez az egész egy nagy ellentmondás, amit nem tudok mással magyarázni, minthogy mi egészen más céllal lettünk megteremtve, csak aztán elvesztettük a nekünk szánt utat. Így lettünk azok, amik: szörnyetegek, akiktől a hajósok rettegnek, és rémtörténeteket zengnek rólunk.



Vissza az elejére Go down
Angelica Teach
Admin

Angelica Teach

✡ Tartózkodási hely : Ahova a tenger sodorja.
♦ Hozzászólások száma : 47
♦ Join date : 2013. May. 07.

Mocsár és erdő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár és erdő   Mocsár és erdő Icon_minitimeVas. Május 12, 2013 3:44 am


Veszélyes vizeken hajóztunk, de a legénységnek egy cseppnyi felelem sem lakozott szívében. A sziget bizonyára tele van rejtett kincsekkel, és reményeink szerint élelemmel is. Elhangzott a parancs jó apám szájából, majd én is megerősítettem hangosan belekiabálva a légbe, hogy jól értse mindenki.
- Vitorlákat fel, le a horgonnyal. - mindenki tette a dolgát, mindenféle ellenvetés nélkül.
Leeresztették a csónakokat, hogy azokba szállva folytassuk utunkat a part felé. Immáron a homokas talajt érezve a talpunk alatt háromfős csapatokban szóródtunk szét, egy-egy ládát hurcolva magunkkal. Hogy mit rejtett a láda?! Semmit! A talált zsákmányt fogjuk ezen keresztül a hajóra juttatni. Praktikusabb, mint kézben, ez cáfolhatatlan. Egyre beljebb haladtam a sziget lápos mocsaras területeire.. karcsú testem gyorsabban mozgott az ott ránk váró derékig elnyelő mocskos vízben. A két matrózt nem csak zömök testalkatuk, de egy ember nagyságú faláda is hátráltatta. Nem kellett sok idő, hogy akaratlanul is "elveszítsük egymást".
Nincs mitől tartanom, míg nálam a kardom, és a fegyverem, ami .. elázott, és hasznavehetetlen. Prímán forgatom a kardot, ezt mindenkinek el kell ismernie. Jacktől tanultam. Kétségtelenül egy szélhámos, egy utolsó rongy alak, de mindig is jól bánt a pengével (és a nőkkel). A vízben tekergő kígyók és egyéb hüllők nem tántorítottal el attól, hogy folytassam utam a sziget gyomrába.
Kezemmel hajtottam el az utamba kerülő, vízbe lógó indákat, hogy kalapom is elférjen, és ne áztassa ez a lápos, bűzös víz. Fülembe madárhangok kúsztak, némi nesz társaságában, szemem ide-oda járt, hogy felmérjem a mindig újuló környezetet.
Végre a mocsár végére értem, újra biztos, szilárd talajt érintett lábam. Csalódottan néztem körül, mert élelemnek hűlt helyét sem láttam. Az én javaslatomra kötünk ki, lakatlannak tűnő szigeteken. Fekete szakáll falvakat, mi több városokat fosztana ki, de a lelke mélyén jó ember, és én azt az embert akarom előcsalogatni belőle, bármi áron. Hiszen mégis csak az apám, meg kell mentenem!
Zajt hallottam, de ez merőben más volt a megszokottnál. Talán léptek moraja, ami inkább egy vergődő haléra hasonlított. Sejtelmem sem volt, hogy mi lehet az… a hideg futkosott a gerincem vonalában, épp ezért kardomhoz emeltem a kezem, de még a tokjában tartottam.
- Van itt valaki? - miért próbálnék meg csendben elvonulni?!
Meglehet, valamiféle fertelem figyelmét szabadítom magamra, de mindig is kíváncsi természetem volt, e jelzőm az óta is magaménak tudhatom. A zaj egészen közelről jött. Lassan de biztosan megindultam annak irányába, hogy fényt derítsek, mi okozza azt. Az is lehet, hogy csak az elhagyott matrózaim csatangolna erre, lomha léptekkel, mint általában, és teljesen felesleges a gyanakvásom.


A hozzászólást Angelica Teach összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Május 14, 2013 6:31 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://karibtengerkalozai.hungarianforum.com/
Vendég
Vendég

avatar


Mocsár és erdő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár és erdő   Mocsár és erdő Icon_minitimeVas. Május 12, 2013 8:18 am

Egyiket a másik után, ez nem is olyan bonyolult. Ha úgy vesszük még talán könnyebb is, mint úszni, hiszen a vízben az egész testet igénybe kell venni, ha el akarok jutni valahová. Itt viszont, a szárazföldön, talajjal a talpam alatt… bőven elegendő, ha csak a lábamat mozgatom, egyiket a másik után felváltva. Elégedett mosollyal konstatálom, hogy egészen gyorsan tanulok. Illetve kezdem azt hinni, hogy rájöttem a dolog nyitjára. Csak a kezdeti lépések nehezek, aztán már gyermekjáték az egész. Na jó, ez talán kicsit túlzás, hisz’ még most is egészen sajátos módon közlekedek, ha értitek, hogy mire célzok. Viszont úgy érzem, hogy végre sínen vagyok. Ez az érzés körülbelül két másodpercig tart, egészed addig, míg ismeretlen zajra nem leszek figyelmes. Csörtetés, kiabálás, szitkozódás. Nem nehéz felismernem, hogy mivel állok szemben; kalózok. Már megint. A legutóbbi találkozásom velük nem volt valami sikeres, így bölcsnek tartom elhúzni a csíkot. Nem messze van egy kisebb tavacska, ahova elbújhatok, amíg a szigeten vannak. Aztán majd ha már elmentek, előmászok újból, hogy folytathassam a tanulmányaimat.
Egyrészről ez egy nagyszerű terv, ami mindenféleképpen biztonságosnak mondható. Másrészről viszont… itt lenne az alkalom a nagy kalandra. Ugyanis azt még nem terveltem ki, hogy hogyan jutok ki az öbölből. Jó, igaz, hogy szirén vagyok, akár el is úszhatnék, de mivel számomra a világ ismeretlen, nagy baromság volna csak úgy a bizonytalanba úszkálni. Nem vagyok ostoba, bármennyire is annak tartanak a nővéreim. Igen, el akarok innen jutni, de mindezt okosan kell tennem. Csak még nem tudom, mivel vehetném rá ezeket az ádáz fenevadakat arra, hogy magukkal vigyenek, és ne felhasználjanak már megint, ki tudja, hogy mire.
Mindenesetre elindulok a kis tó irányába, biztos ami biztos alapon. Hátha addig eszembe jut valami okosság, amit a későbbiekben felhasználhatok. Ám amikor megpillantom az egyedüli nőt rajtam kívül a szigeten, egyből bevillan az a bizonyos megoldás. Illetve egy ötlet, amitől azért kicsit tartok, hiszen ezek mégiscsak kalózok, vagy mi fenék. Bár nem sokat tudok róluk, de azért a hírük még errefelé is eléggé elterjedt, így nem nehéz összeraknom a következő képet, miszerint nem ők a legmegbízhatóbb emberek a világon.
Nagyot sóhajtva lépek(!!!) elő a fák közül, hogy egyenest az ismeretlen nővel találhassam szembe magam. Mivel meztelen vagyok, gondolom, nem nehéz rájönnie, hogy igazából mi is vagyok. Igaz, azt nem tudom, hogy találkozott-e már valaha sellővel, továbbá, hogy a nővéreim megpróbálták-e megállítani a csapataikat, de mindez igazából nem is lényeges. Legalábbis egyelőre nem.
- Igen, csak én vagyok – szólalok meg félénken. Persze ettől a kijelentésemtől most biztos nem lett okosabb, hiszen honnan is tudhatná, hogy ki vagyok. Na meg nyilván nem is érdekli. Azt azért nagyon remélem, hogy nem akar bántani. Nem vagyok felkészülve most egy ilyen eshetőségre.



Vissza az elejére Go down
Angelica Teach
Admin

Angelica Teach

✡ Tartózkodási hely : Ahova a tenger sodorja.
♦ Hozzászólások száma : 47
♦ Join date : 2013. May. 07.

Mocsár és erdő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár és erdő   Mocsár és erdő Icon_minitimeHétf. Május 13, 2013 2:05 am


Biztosan fogtam a kard markolatát, lankadatlan figyelemmel, tettre készen. Igen talán az adrenalin forró leheletét éreztem a tarkómon, amit úgy imádok. Volt szerencsém többször is megtapasztalni ezt az érzést. A sziget lakatlannak számít, szóbeszéd szerint csak vadállatok lakják, amik kerülik az ember közelségét. A szirének az öböl lakói, nem merészkednek ki a szárazföldre, túlságon védtelenek és esetlenek itt. Mát igazán kíváncsi voltam, hogy mi ez a moraj, amit minden bizonnyal nem a szél keltett.
Egy mezítelen nő bukkant elő a fék takarásából, mire megkönnyebbülésem jeléül egy kisebb sóhaj hagyta el ajkaim. Első pillantásra teljesen természetesnek tűnt a helyzet, de a gyanú nem sokkal később felfedte magát. Úgy tűnik, mégis csak előmerészkednek azok a lények! A kérdés csak az, hogy miért tesz ilyet?! Ártatlannak tűnt, és épp olyan gyámoltalannak, mint azt gondolni mertem. Nem éreztem magam veszélyben így hát elengedtem kardom, és teljes mellszélességgel felé fordultam.
- Ki vagy te? - tört elő torkomból e hirtelen kérdés.
Igazán szerencsésnek érezheti magát, hogy én találtam rá először, s nem az embereim. Ha így lett volna, már nem élne, vagy ami még rosszabb felgyülemlett vágyaik kiélésére használták volna fel. E gondolatra egy alig látható fintor ült ki orcámra, majd ahogy jött, úgy is ment. Arcomról csak a kíváncsiság jeleit lehetett leolvasni, semmi mást. Ezer meg egy kérdést halmozott fel a bennem, amit nem is olyan sokára fel fogok tenni. Remélem nem oly hallgatag a lány, mint ahogy lerí róla. Az igazat megvallva csupán egyszer állt módomban emberként látnom egy élő szirént, mégis rendkívül szokatlan látványt nyújtott. Igaz, hogy emberi alakja nem utal furcsaságokra, mégis a tudat, hogy mi is valójában arra késztetett, hogy furcsának találjam. Egyáltalán nem volt ijesztő, fenyegető ábrázata, ami nem mondható el vízi társairól. Mindenesetre jobb, ha óvatos vagyok, és megtartom a három lépés távolságot.
- Mióta merészkednek szárazföldre a szirének? Túl veszélyes, nem gondolod?- hangzott el második, lényegre törőbb kérdésem.
Gyanakodva a hátam mögé pillantottam, hátha társaságunk érkezik kalózok, vagy más vízi lények formájában. Nem állt szándékomban kárt tenni benne, és azt reméltem ezzel ő sincs másképp. Míg válaszára vártam, egy közeli fa kitüremkedő gyökerére telepedtem le. Engem nem zavart, hogy testét nem fedi ruha, hiszen még is csak magunk között vagyunk, de ha meglepetésként társaság érkezik, kellemetlen élményben lehet része. Én nem voltam hajlandó egyik ruhadarabomtól sem megszabadulni, de nem rosszindulatúságból, csupán nem szokásom felesleget hordani magamon. Pont annyi szövet takarja minden egyes porcikám, amennyire szükségem van.
- Nos, mit keresel itt? Ilyen távol az öböltől? - félénk teremtés volt, talán túlságosan is.
Már csak abban reménykedhettem, hogy ez angyali arc, nem takar egy igazi hárpiát, aki alig várja, hogy rám támadhasson. Bámulásom oka az is volt, hogy mindennapjaim bűzölgő, ostoba férfiak között töltöm.


A hozzászólást Angelica Teach összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Május 14, 2013 6:31 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://karibtengerkalozai.hungarianforum.com/
Vendég
Vendég

avatar


Mocsár és erdő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár és erdő   Mocsár és erdő Icon_minitimeHétf. Május 13, 2013 9:53 am

Szerencsére az ismeretlen nő egyelőre nem tűnik veszélyesnek rám nézve. Legalábbis a reakcióiból ezt szűröm le, hiszen nem közelít felém ellenségesen, nem szúrt még le, stb. Egyelőre csak kíváncsian kérdezősködik, amitől némiképp megkönnyebbülve érzem magam, de azért a minimális félsz még bennem marad. Azért nem árt óvatosnak lennem, hiszen többen is vannak még a szigeten rajtunk kívül. Például ha valamelyik kalóz ránk talál, az már lehet, hogy kevésbé lesz barátságos, mint ez a nő. Sőt, mi több… még az is lehet, hogy őt is megbüntetnék, amiért szóba állt velem, ahelyett, hogy elkapott volna. Azt pedig nagyon nem szeretném, ha miattam esne bántódása ennek a nőnek. Egészen rendesnek tűnik, kiváltképp a többiekhez képest, akikhez eddig szerencsém volt az életem során. Azok a kalózok először ütöttek, és csak azután kérdeztek. Ez most néminemű újdonságnak számít nekem, hogy jelen pillanatban másképp zajlanak az események. Persze csak ne kiabáljam el magam, hisz’ sosem lehet tudni…
- Syrena vagyok – válaszolom meg a kérdést még mindig félénken. Nem tudhatom, hogy mik a szándékai. Ahogyan ő sem tudhatja, hogy mik az enyémek. Ördögi kör ez.
- Igen, veszélyes – bólintok. Nem mintha bármiféle felelettel tartoznék neki ezzel a kérdéssel kapcsolatosan. De végül is nem fogok belehalni, ha elmondom az igazat. Mivel már úgyis meglátott, így elkerülhetetlenek a következmények. Csak az nem mindegy, hogy milyen jellegű következményekkel kell szembe néznem. Mert lehetnek azok pozitívak is, és nekem pontosan ezt kell elérnem. Viszont az ehhez vezető út alappillére az nem más, mint az őszinteség.
- Csak én vagyok itt, a többiek nem jönnek elő. Nem szoktak... – hangom immár kevésbé vérszegény, és úgy érzem, hogy egy kevéske önbizalom is kezd belém szállni. – El akarom hagyni az öblöt – felelem. Végtére is a kérdésére ez volt a válasz. Az hogy innentől fogva mit kezd vele, az már teljes mértékben rá van bízva. Bár van egy olyan sanda gyanúm, hogy leginkább ő is bolondnak fog nézni, csakúgy, mint a nővéreim.
- Az ifjúság forrását keresitek? – most az én kérdéseim jönnek. Illetve csak ez az egy van, ami sokkal inkább kijelentés, mintsem kérdés, hiszen annyira egyértelmű. Mi másért jöttek volna? Viszont ebben az esetben egyedül már csak az kérdéses, hogy tisztában vannak-e a szertartás követelményeivel. Mert ha igen… akkor vagyok nagy bajban!



Vissza az elejére Go down
Angelica Teach
Admin

Angelica Teach

✡ Tartózkodási hely : Ahova a tenger sodorja.
♦ Hozzászólások száma : 47
♦ Join date : 2013. May. 07.

Mocsár és erdő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár és erdő   Mocsár és erdő Icon_minitimeKedd Május 14, 2013 2:26 am


Nem tűnt szószátyár leányzónak, pedig jobban örültem volna neki. Nevének betűit ízlelgettem egy ideig nyelvem alatt, és véstem fel emlékezetembe, hátha később még támaszkodhatok rá. Tipikus kalóz észjárás, mindenben csak a hasznot keresik, és ez alól én sem vagyok kivétel. Tudomásom szerint a sziréneknek csak férfiakra fáj a foguk, izzadt, alkoholtól bűzlő matrózokra. Érthetetlen számomra. Bár nem tűnt hárpiának a lány, de nem becsültem alá a képességeit, és most nem a fizikai képességekre gondolok, hiszen a szilárd talaj az én javamat szolgálja. Ámbár, nem veszítettem szem elől azt a tényt, hogy elképesztően kétszínűek és furfangosak. Ki tudja, mikor hangzanak el igaz szavak a szájából. Erősen vallásos énem meggyőzően hatott rám, azt sugallta higgyek neki, ne tápláljak rosszindulatot. Ezzel egyeztetve akaratom, úgy gondoltam adhatok neki egy esélyt, amit nem érdemes eljátszani, mert különben megtudja ki az az Angelica Teach.
- Elhagyni? - vontam fel szemöldököm megdöbbenve szavainak értelmén.
- Miért tennél ilyet? Ez az otthonod! Ennél nagyobb biztonságban sehol sem lehetsz.. a világ veszélyes hely. - akaratlanul is megpróbáltam maradásra bírni.
Ostoba, ha azt hiszi, életben marad akár egy napig is idegen vizeken. Természetesen rögvest feltettem egy újabb kérdést ezzel kapcsolatban, bár semmi közöm nem volt hozzá. Egyre érdekesebb dolgok kerülnek elő, mint például elhangzott kérdése, ami inkább nevetségesnek hangzott.
- A forrás? - kezdtem magam papagájnak érezni, aki folyamatosan ismétli az elhangzottakat.
Mégis létezik?!A forrás?! Nem csak dajkamese, amivel a vének lelkét nyugtatják?! Egy remek ötlet ütött szöget a fejemben, amit nem akartam tudomására hozni egyelőre. A hátam mögül morgó hangok, halk, erőlködéstől rekedtes beszélgetések hallatszottak. A két disznó, akik mögöttem jöttek. Nem akartam, hogy Syrena elmeneküljön, hisz akkor a tervem már csak füstbe ment tervként emlegethetném.
- Pontosabban hova akarsz eljutni? - puhatolóztam tovább, és felálltam nem túl kényelmes helyemről, végig az ő szemeibe nézve.
Következő úti célunk még nem ismert, de fel kell juttatnom a hajóra, hogy kiszedjem belőle a Fiatalság Forrásának helyét. Apám érdekében. Ha ő birtokolja a forrást, talán jobb belátásra tér, és segít vele másokon. Vagy ha nem is ingyen jó pénzért.. de eddigi gonosz tetteit valamelyes ellensúlyozná az ilyesfajta "jó" cselekedet. Meg kell ragadnom a lehetőségeket, melyekkel jobb emberré tehetem.
- Bújj el! - szóltam oda a lányka, mikor megrezdült a bokor.
Addig útjukat álltam a kalózoknak, míg a lány elrejtőzött. Csípőre tett kezekkel intéztem szavaim feléjük.
- Épp itt volt az ideje, hogy megérkezzetek. Rakjátok le a ládát ide, és úgy menjetek tovább élelemért. Arra temérdek ehető gaz van. - mutattam az egyik irányba, mire szó nélkül, engedelmeskedtek az első-tiszt parancsának, azaz az én parancsomnak.
A fák és bokrok sűrűjében elveszve, ismét a lányra összpontosítottam, és vártam, hogy előjöjjön.
Vissza az elejére Go down
https://karibtengerkalozai.hungarianforum.com/
Ajánlott tartalom




Mocsár és erdő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár és erdő   Mocsár és erdő Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Mocsár és erdő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Erdő
» Erdő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Karib-tenger kalózai szerepjáték  :: Játéktér :: Fehér-fok-öböl-